Dit gewone beroep had Máxima voordat ze koningin werd

En dat vinden wij alleen maar prachtig om te weten over haar

maxima tessa

Je denkt alles te weten over onze koningin en dan nog duiken er weleens nieuwe feiten op, waarvan je denkt: goh, wat leuk dit. Wat enig. Zo hebben wij ontdekt wat onze allerleukste Máx deed lang voordat ze lintjes ging knippen en naast de koning de troon bestormde. En dat beroep is er eentje die je misschien niet direct achter haar zoekt.

We weten – zeker dankzij de Videoland-serie ‘Máxima’ – dat ze is opgegroeid in Buenos Aires, Argentinië. En dat ze, toen ze Willem-Alexander ontmoette, werkte in de financiële wereld in New York. Strak in het pak, cijfers onder de knie. Ze studeerde economie aan de Universiteit van Buenos Aires, deed daarna een master in de Verenigde Staten en werkte vervolgens bij Deutsche Bank. Maar tussen 1992 en 1995 werkte ze óók bij Boston Securities S.A. in Buenos Aires. Behoorlijk indrukwekkend allemaal.

Wat maar weinig mensen weten: Máxima gaf in diezelfde periode Engelse les aan kinderen én volwassenen. En alsof dat nog niet genoeg is, gaf ze ook wiskundeles aan middelbare scholieren en eerstejaars studenten. Onze koningin was dus gewoon lerares! Echt. Kun je het je voorstellen? Máxima voor de klas, met haar mooie lach, die jou uitlegt hoe je breuken optelt. We vinden dat beeld zó heerlijk. Zó’n leuke juf wil iedereen wel.

15 verrassende weetjes over Koningin Máxima

  • Máxima heeft een tattoo (gehad) – Geruchten gaan dat ze ooit een discreet sterretje op haar enkel had. Of het er nog zit? Dat blijft het best bewaarde geheim van het paleis.
  • Ze heeft Willem-Alexander laten wachten op hun eerste date – Ze vond hem een tikkie te enthousiast. Snap ik.
  • Máxima spreekt vloeiend Nederlands, Engels, Spaans én Portugees – En laten we eerlijk zijn: met dat charmante accent wordt alles leuker.
  • Ze heeft een tweelingzus: Dolores – Ook wel ‘Dolo’ genoemd binnen de familie. Niet te verwarren met haar jongere zusjes Inés (†) en Juliana.
  • Ze had een relatie met een bekende Argentijnse ondernemer voor ze Willem leerde kennen – Zijn naam wordt angstvallig buiten de media gehouden, maar hij komt uit een invloedrijke familie.
  • Haar favoriete gerecht is risotto met champignons – Máxima is dol op Italiaans eten en kookt thuis ook regelmatig zelf.
  • Ze was als kind dol op paardrijden én tennis – En is nog altijd fanatiek met sporten, vooral fietsen.
  • Máxima heeft ooit een kortgeknipt kapsel gehad – Begin jaren ’90 liep ze met een pixie cut rond. Ja echt!
  • Ze had bij haar verloving een hele andere jurk aan dan gepland – De stylist moest last-minute iets aanpassen vanwege een knoop die het begaf.
  • Ze stond in de rijen bij H&M in New York – Toen ze daar woonde, stond ze op zaterdagen gewoon tussen de koopjesjagers. Dat vinden wij dus héérlijk normaal.
  • Ze heeft een bizar goed geheugen voor namen – Als ze je één keer ontmoet heeft, weet ze je naam. Zelfs als dat twintig jaar geleden is.
  • Ze houdt van dansen – en doet dat nog altijd op feestjes – Niet heel koninklijk? Juist wél. Wie wil er nou niet de tango dansen met de koningin?
  • Máxima heeft stage gelopen in Frankrijk én bij een bank in Brussel – Dus ze kent de Europese cultuur als geen ander.
  • Ze is dol op designerkleding, maar draagt ook Zara – Spot haar gerust eens in een blouse van 29,95.
  • Ze mailt en belt nog regelmatig met oude studievrienden – Ze is dus koningin, maar vergeet nooit waar ze vandaan komt.

Door: Tessa Heinhuis

newsletter image
newsletter close button newsletter image
Word jij ook gezellig
Franska vriendin?
Zo maak je kans op
prijzen en uitjes!