Bij Oma aan tafel: pastinakenstamppot met uiensaus

Is dit toch echt mijn ultieme favoriet

pastinakenstamppot

Van alle stampotten die mijn oma kan maken en geloof me, dat zijn er nogal wat, is dit toch echt mijn ultieme favoriet. Elke week schuif ik bij haar aan om gezellig bij te praten en te genieten van haar heerlijke Hollandse klassiekers. Mijn oma weet altijd precies wat ik lekker vind, en dit gerecht staat steevast hoog op mijn lijst. Een AVG-maaltijd (aardappel, vlees/vis, groente) die ik zeker één keer per week eet, krijgt nu een twist: pastinakenstamppot met uiensaus. Wij aten er toen een slavink bij, maar eerlijk… zonder of met vlees, dit is gewoon genieten. Daarom deel ik vandaag het recept met jullie.

Dit recept is voor 4 personen.

Ingrediënten

  • 800 g kruimige aardappelen
  • 800 g pastinaken
  • 3 rode uien
  • 4 el traditionele olijfolie
  • 7,5 g verse salieblaadjes
  • 1 el appelstroop
  • 150 ml appelsap
  • 1 tl aardappelzetmeel
  • 1 tl kraanwater
  • 150 g oude Beemster 30+
  • 125 g crème fraîche

Aan de slag

  1. Schil de aardappelen en pastinaken en snijd ze in gelijke stukken. Kook ze samen in water met zout in ongeveer 20 minuten gaar.
  2. Snijd ondertussen de ui in ringen. Verhit de olie in een koekenpan en bak alleen de blaadjes van de salie in 2 minuten krokant. Laat uitlekken op keukenpapier. Verhit de olie in een andere pan en bak de ui 5 minuten. Voeg de appelstroop en het appelsap toe en breng aan de kook. Los het aardappelzetmeel op in het water en voeg toe aan de jus. Roer tot het gebonden is en breng op smaak met peper en eventueel zout.
  3. Snijd de kaas in blokjes van 1/2 cm (brunoise). Giet de aardappelen en pastinaken af, maar vang 100 ml kookvocht op. Stamp de aardappelen en pastinaken met het kookvocht en de crème fraîche tot een smeuïge puree. Schep de kaas erdoor en breng op smaak met peper en eventueel zout. Serveer de stamppot met de krokante salie en de heerlijke uiensaus.

 

Het is comfort food in optima forma. De zachte pastinaak, de romige kaas en crème fraîche, gecombineerd met de zoete uiensaus… elk hapje brengt me meteen terug naar die gezellige momenten bij mijn oma. Echt, dit is een stamppot die je wilt delen.

Beeld: AH

Door: Lina Ruiten

newsletter image
newsletter close button newsletter image
Word jij ook gezellig
Franska vriendin?
Zo maak je kans op
prijzen en uitjes!