Op een bepaalde leeftijd leer je zomaar ineens een heleboel dingen.

Een (niet zo vrolijk) lijstje van mijn laatste ‘lesjes’

Franska nov3

Gewoon overslaan dit verhaal als je er droevig van wordt. Maar dit is mijn lijstje. Ik dacht misschien help ik er iemand, of iemands nabestaanden mee…

Komt ie:

  • Ga vast uitzoeken wat de ‘leukste’ en eventueel voordeligste uitvaartondernemer is, anders wordt het op het ‘moment suprème’ de eerste de beste die te vinden is, zonder dat je weet wat het kost en of je er tevreden over gaat zijn.

 

  • Vul een ‘F*ck I’m dead, wat nu?’ boek in. Sorry dat ik het zo grof uitdruk, maar het komt door dit invul-boek, dat een vriend van me vond bij Amazon:

 

 

Er is trouwens ook een  versie met een fatsoenlijkere titel in het Nederlands LINK, maar ik hou wel van een beetje galgenhumor. Op dit moment dan, geen idee hoe zoiets zich in de loop der jaren verder ontwikkelt.

 

  • Maak een update van alle adressen die je eventueel nodig kan hebben.
  • Zorg voor een vindbare plek voor testament en dergelijke, of zorg dat er wat mensen op de hoogte zijn van die plek.
  • En als je een testament hebt, check dan even of de erfgenamen niet allemaal dezelfde leeftijd hebben als jij, soms is het handig om er ook wat jongere mensen in te zetten.
  • Maak een levenstestament, dat bestaat ook. Gewoon even googelen.
  • En een lijstje met je favoriete muziek, voordat het ‘automatisch’ Mieke Telkamp wordt (niks op tegen natuurlijk, maar misschien was het niet jouw smaak)
  • O ja, je online nalatenschap regelen. Daarover is op Youtube een gratis lesje voor bij Seniorweb.
  • En als je echt alle touwtjes in handen wilt hebben, maak vast afspraken of een line-up-programma voor je uitvaart.
  • O ja. Ook een eventuele verklaring bij de huisarts over hoe je wilt ‘heengaan’ is niet onhandig.

En last but not least!

 

  • Boek meteen ook wat leuks voor elke keer als je iets van deze somber getinte to-do-list gedaan hebt. Heb je meteen lekker veel afvink-feestjes voor jezelf geregeld. 

 

Laatste tip: Pluk de dag! En geniet er met volle teugen van.

Ik wens je een mooie en gelukkige week. Volgende week weer iets vrolijkers. Beloofd.

Liefs van Franska

PS. Jaja… denken ze dat pensionada’s het lekker rustig hebben… Ben je gek, je krijgt het extra druk en wat je te doen hebt komt ook nog eens veel dichterbij. Dan was dat gedoe dat je eventueel met een werkgever had misschien zelfs een een stuk makkelijker te verwerken.

Door: Franska

Afbeelding van Franska
newsletter image
newsletter close button newsletter image
Word jij ook gezellig
Franska vriendin?
Zo maak je kans op
prijzen en uitjes!