Eigenlijk hoeft het hier helemaal geen vaderdag voor te zijn. Altijd een goed plan om dit zomaar even naast z’n bord te leggen. Gaat je gegarandeerd veel lekkers en gezelligs opleveren. Tenzij je liever zelf de touwtjes in handen houdt in de keuken natuurlijk.
Freddy Tratlehner en Joris Bijdendijk, twee mannen die hun sporen intussen meer dan ruimschoots verdiend hebben maakten dit lekkere en grappige boek samen:

Sowieso een wonder dat de altijd bezige chef van meerdere onderscheiden toprestaurants en de kunstenaaar/muzikant/kookboekenschrijver als ze eindelijk eens vrij zijn alweer de keuken induiken, maar nu dan samen. Dan heb je te maken met mannen die hun werk zo leuk vinden dat ze van geen ophouden weten. Een heel goed teken!
Ze koken de ene keer tres chique omdat ze dan in de keuken van hun denkbeeldige gezamenlijke sterrenrestaurant staan, maar ook lekker uit de losse hand op de camping of in een skihut, als ze samen met hun gezinnen op vakantie zijn.

De resultaten van hun vrijetijds-gekokkerel hebben ze in dit boek bij elkaar gebracht. Heerlijk om te lezen, leuk om hun uit de losse pols gemaakte foto’s te zien en terwijl je bladert en leest hoor je gewoon het gerommel van pannen en borden, je ruikt het vuurtje en het heerlijks dat staat te sudderen en het water loopt je spontaan in de mond.


Als voorproefje heb ik een lekker en gezellig kiprecept uit dit boek voor je:
Poulet de Bastogne, dragon, prei
Voor 4 personen
Vraag aan de poelier een hele kip in stukken. Dat wil zeggen: de poot eraf en in tweeën, de filets los en de vleugels los. Het voordeel van dit recept is dat je bijvoorbeeld ook alleen maar kippendijen met bot kunt kopen of een ander stuk dat je lekker vindt én voor zoveel mensen als nodig.
- 8 lange dunne preien met veel wit
- 500 gram vastkokende aardappels
- zout en versgemalen zwarte peper
- 1 kip van ca. 1½ kilo (biologisch of poulet de Bastogne), in stukken (zie intro)
- olijfolie, om in te braden
- 150 gram boter
- 5 takjes dragon
ook nodig
- keukentouw
Bereiden
Maak de preien schoon door ze aan de groene kant in de lengte in te snijden en het zand eruit te wassen. Bind ze met keukentouw als een bos op. Blancheer de preien ongeveer 5 minuten in kokend gezouten water, liefst in een langwerpige (vispocheer)pan, zodat ze niet omgebogen hoeven te worden. Laat uitdampen en uitlekken.
Borstel de aardappels schoon onder koud stromend water. Schil de aardappels en snijd elke aardappel in zo dun mogelijke plakjes. Leg de plakjes opnieuw tegen elkaar, alsof het weer een hele aardappel is.
Zout de kip en braad dan in een pan aan op de huidkant met een goede scheut olijfolie en 50 gram boter. Bestrooi de kip na het aanbraden met peper.
Verwarm de oven voor tot 220 °C.
Leg de dragon met daarop de geblancheerde preien in een passende ovenschaal en verdeel de aardappels eromheen. De stukken aangebraden kip komen erbovenop. Verdeel de rest van de boter over het geheel.
Braad de kip 30 minuten in de oven tot er een goudbruin krokant huidje ontstaat en de aardappels gaar zijn. Die moeten wat krokant aan de buitenkant zijn en gaar en smeuïg vanbinnen. De prei onder de kip suddert ook lekker gaar in de boter en de sappen van de kip.
Haal uit de oven en serveer op een mooie schaal.
Mjam. Ik zou dit boek dus maar even halen: ‘Lekker zondag met Fred & Joris ‘€34,99






