Dit boek is de oplossing als je het plezier in lezen even kwijt bent

Artikel beeld

Wanneer ik aan een nieuw boek begin moet ik meestal de eerste twee hoofdstukken even ‘inkomen’. Het is altijd een kwestie van de hoofdpersonen leren kennen en het verhaal moet even op gang komen. Tenminste, dat is normaal gesproken zo. Maar aan dit boek was ik serieus direct hooked. Net als je vaak in films en series ziet, begint het namelijk meteen met een scène waar je pas verder in het boek duidelijkheid over gaat krijgen. En dat maakt dat je direct het gevoel hebt verder te willen lezen. Het is sowieso erg filmisch geschreven, en dat is ook niet zo gek als je bedenkt waar de schrijver zich normaal gesproken in het dagelijks leven mee bezig houdt.
 

We hebben deze week al eerder over hem gehoord

Het was puur toeval dat afgelopen maandag bekend werd gemaakt dat er een serie wordt gemaakt van het populaire boek ‘De Camino’. En waarom ik dat toevallig vind, is omdat ik de week daarvoor ben begonnen in het boek waar ik het over heb: ‘De val van Tammy Davidson’. Het scenario van ‘De Camino’ wordt namelijk geschreven door de schrijver van dit boek! Dat ze hem hiervoor hebben uitgekozen is niet heel gek: schrijver Lex Passchier won eerder al prijzen als scenarioschrijver van de super populaire series ‘Oogappels’ en ‘Gooische Vrouwen’. De serie belooft dus heel wat te worden, maar ook in zijn boek is dus duidelijk merkbaar dat hij denkt in film. De personages zijn allemaal even bijzonder. Hij weet hun karakters simpel te omschrijven en toch heb je van het begin af aan het gevoel dat je ze kent. Daarnaast zijn er verschillende verhaallijnen waarvan je weet dat ze op een gegeven moment samen moeten komen, maar waarvan niet direct wordt weggegeven wat de connectie tussen de hoofdpersonen is. Het is een mengeling van raadsel en spanning, maar vooral de onderlinge verhoudingen tussen de hoofdrolspelers en de dynamiek van die relaties is het hoofdthema.
 

Juist als je het plezier in lezen even kwijt bent, is dit het boek dat je moet oppakken

Niet overdreven: ik had binnen een dag al een derde van het boek uit. Het is echt iets wat je oppakt en de tijd vergeet terwijl je aan het lezen bent, door de nieuwsgierigheid naar hoe het verdergaat. Je vraagt je af wat er is gebeurd zonder dat je in de war bent van wat er nou eigenlijk aan de hand is. Kortom: een perfect vakantieboek, maar ik raad wel aan wat extra leesvoer mee te nemen want dit boek is zo uit; het is gewoon niet weg te leggen.

 

 

 

 

Door: Isabel ten Brink

newsletter image
newsletter close button newsletter image
Word jij ook gezellig
Franska vriendin?
Zo maak je kans op
prijzen en uitjes!