Al speelt die man een konijn dat uit de hoge hoed springt, dan nog zal ik naar hem gaan kijken. Jude Law is sinds The Holiday uit 2006, toch echt een van mijn favoriete acteurs. Eyecandy to the max, want hij wordt alleen maar mooier naarmate hij ouder wordt. Niet zo gek dus dat ik reuzenieuwsgierig ben naar zijn nieuwste project, Eden, de film die echt kakelvers in de bioscoop draait.
Het is een film die eigenlijk alles in zich heeft. Intrige, romance en drama, een exotisch eiland en een topcast. Eden belooft een exotische cocktail van romantiek, drama en spannende intriges. Voor wie houdt van waargebeurde verhalen met een flinke dosis menselijke ambitie is dit een must-see.
Het speelt zich allemaal af op Floreana, een afgelegen eiland in de Galápagos in de jaren dertig. Het verhaal draait om het Duitse filosoofsechtpaar Dr. Friedrich Ritter en Dora Strauch, dat het hectische Europa ontvlucht om een rustig, filosofisch leven te leiden. Hun idyllische bestaan wordt echter flink verstoord wanneer andere kolonisten arriveren, waaronder het ambitieuze Duitse echtpaar Heinz en Margret Wittmer en de flamboyante barones Eloise Bosquet de Wagner Wehrhorn, vergezeld door haar twee minnaar-dienaars. Al snel verandert het paradijs in een strijdtoneel vol jaloezie, macht en geheimen.
Jude Law speelt een briljante hoofdrol met de idealistische Dr. Friedrich Ritter, een man die probeert rust te vinden in de natuur, terwijl Vanessa Kirby als Dora Strauch balanceert tussen liefde, overleven en emotionele spanning. Ana de Armas is onweerstaanbaar als de manipulatieve en sensuele barones, wiens aanwezigheid direct voor een heleboel spanning op het eiland zorgt. Sydney Sweeney laat zien dat ambitie en kwetsbaarheid soms hand in hand gaan in haar rol als Margret Wittmer, en Daniel Brühl als Heinz probeert alle conflicten in goede banen te leiden, met wisselend succes.
En dan hebben we natuurlijk Ron Howard, de regisseur van Eden. Howard kennen we niet alleen als regisseur, maar ook als voormalig acteur van beroemde series en films zoals Happy Days. Als regisseur won hij Oscars voor films als A Beautiful Mind en Apollo 13 en heeft hij een lange lijst met succesvolle films op zijn naam staan, van historische drama’s tot spannende thrillers. Zijn ervaring als acteur en filmmaker zie je terug in de manier waarop hij de cast van Eden laat schitteren en het verhaal tot leven brengt.
De film heeft gemengde recensies, maar de cast wordt de hemel in geprezen, met Ana de Armas die eruit springt met haar meeslepende vertolking van de chique barones. Eden draait in bioscopen door heel Nederland. Dus als je van intrigerende verhalen over liefde, ambitie en de donkere kanten van menselijke dromen houdt, dan wil je Eden echt zien. En om Jude Law natuurlijk.








