‘Agge oe eige niet kietelt dan lachde nie’ zeggen ze in Brabant

Mijn levensmotto

Franska nov3

Er moet gewoon zo nu en dan gelachen worden. Sowieso elke dag. Zelfs tijdens die suffe lockdown was dat mijn levensmotto. Het enige waarvoor ik in die periode het huis verliet was het ophalen van m’n wekelijkse groentepakket bij de boerderij hier in de buurt. Daar doen we dan zo’n vier à vijf dagen mee. Ik maak sinds die tijd, zodra ik weet wat er de komende week in het pakket zit, een menu-planning voor de hele week. Kan ik lekker in een keer de rest erbij verzamelen en hoef ik dus ook maar een keer per week aan boodschappen te denken.

Voor de andere twee à drie dagen wordt er gekookt uit de voorraadkast, tuin en/of diepvries. Zo nu en dan leg ik op dat soort dagen ’s ochtends bij het ontbijt een keuzemenuutje neer en mag vader-de-man kiezen. Je begrijpt, er staan natuurlijk nooit dingen op waar ik geen zin in heb.

Ik vind dat wel grappig, zo’n beetje ‘vol-pensionnetje’ spelen. Zo kreeg die lockdown ook een soort vakantiegevoel.

Het keuzemenu werd extra leuk door de whatsapp-weddenschap die ik erbij had bedacht. Ik stuurde het lijstje in de vriendinnen-app-groep met de mededeling: ‘raden maar, wat wordt de keuze voor vanavond?’. Voor als ze het een keer allebei tegelijk goed zouden hebben, had ik een prijs uitgeloofd: een door mij betaalde lunch zodra het weer zou kunnen. Intussen is die menuplanning- enkeuzemenu-gewoonte blijven hangen en maak ik met enige regelmaat nieuwe lijstjes. Komt er soms wel op neer dat ik nadat er gekozen is als de bliksem iets moet ontdooien.

Deze lag van de week naast het ontbijtbordje van m’n man. Ik gokte cacio pepe (spaghetti met pecorino en zwarte peper), de ene vriendin gokte kip met gember en lente-ui-saus en de andere BBQ. De uitslag stuur ik altijd meteen door, zodra hij bekend is. ‘Joepie’ kreeg ik terug van de kip-gokker.

Wat zou jij hieruit kiezen?

Niet dat ik het kom serveren hoor, maar misschien wil je het recept hebben? Of het adres waar ik de ingrediënten koop? Dan hoor ik het wel even.

Ik wens je een lekkere week. Maak er wat van.

Liefs van Franska

PS. Die lunch is al lang verdiend, die hebben m’n vriendinnen nog tegoed. Ik zal ze dit even

laten lezen, dan komt er snel een afspraak.

Door: Franska

Afbeelding van Franska
newsletter image
newsletter close button newsletter image
Word jij ook gezellig
Franska vriendin?
Zo maak je kans op
prijzen en uitjes!